Wellness centrum

Nechte se hýčkat v hotelovém wellness centru. Darujte Vašemu tělu pár hodin oddechu a vychutnejte si relax v příjemném prostředí původních sklepních prostor. Vybrat si můžete ze tří druhů saun, solné komnaty či masážního křesla. Dopřát si můžete i zasloužený relax v hotelovém bazénu nebo si pronajmout privátní vířivku. Relaxační hudba a uklidňující atmosféra Vám pomohou načerpat novou energii a sílu. 

 

 

Relaxační bazén s vířivkou

Svůj pobyt si můžete zpříjemnit relaxací v našem hotelovém bazénu nebo ve vířivé vaně, která je ideální volbou pro uvolnění svalů a napětí. U bazénu je také venkovní balkón s lehátky, kde se můžete slunit v letních měsících.

Saunový svět

Vyzkoušejte v našem wellness centru blahodárné účinky sauny na organismus. Pravidelné saunování posiluje obranyschopnost lidského organismu, pomáhá otužovat a regenerovat. Přináší uvolnění svalů, posílení imunity a dobře působí i na psychiku. Vybrat si u nás můžete hned ze tří druhů saun. 

Finská sauna

Finská sauna je vytápěna saunovými kamny s lávovými kameny na teplotu v rozmezí 80-90°C a má minimální vlhkost vzduchu. Ve finské sauně si prohřejete celé tělo a vyplavíte z něj škodlivé látky. Důležité je i ochlazení organismu v ledovém bazénku nebo pod oplachovacím vědrem. Optimální jsou alespoň 2 nebo 3 opakování prohřátí v horkém vzduchu a následného ochlazení.  

BioSauna

V biosauně relativní vlhkost vzduchu nepřesáhne 70% a teplota 70°C. Vlhký vzduch je provoněn vonnými esencemi jako například eucalyptem. Tento druh saunování je oblíben především u žen díky mírnějšímu prostředí a blahodárnému vlivu na pokožku. 

Infra sauna

Tento způsob sanování probíhá při teplotách do 50°C a má celou řadu léčivých a blahodárných účinků na organismus. Při procesu dochází k prohřívání pomocí infračerveného záření do hloubky až 2,5 cm a k intenzivnímu pocení, přičemž se uvolňují toxiny a těžké kovy dlouhodobě usazované v těle. Dochází tak k detoxikaci organismu a celkovému uvolnění. Jestliže o klasické sauně hovoříme jako o otužující, tak o infra jako léčivé.

Po saunování se můžete zchladit v ledovém bazénku a nebo na sebe jen zvrhnout vědro s ledovou vodou.

Masážní křeslo

Dopřejte si výjimečný relax na luxusním masážním křesle Profimedica Zero Gravity 38, které promasíruje celé vaše tělo od hlavy až po malíčky v poloze nulové gravitace pro celkové uvolnění. Křeslo klienta nejprve nascanuje, zjistí, jak je vysoký, kde má akupresurní body a dle toho nastaví masáž přímo na míru. Ta se skládá z 5 typů různých masážních technik: Shiatsu, hnětení, krouživé pohyby, poklepání a synchronizované hnětení a technika masáže pomocí jemných krouživých pohybů s roztaženými prsty.

Masážní cyklus trvá 20 minut a odpovídá 60 minutové masáži celého těla od maséra. Pozitivně působí na zmírnění únavy, podporu krevního oběhu, relaxaci namáhaného svalstva, uvolnění napjatého svalstva, zmírnění bolesti nervů, i zmírnění bolesti svalů. Při obtížích se doporučují 4 návštěvy, aby byl problém plně odstraněn. Po celou dobu masáže Váš odpočinek zpříjemní také relaxační hudba (na výběr je šumění moře, mantra nebo relaxační hudba).

Odpočívárna a solná komnata

Relaxační hudba, vůně soli a pohodlná lehátka navozují naprosté uvolnění jak těla, tak mysli. Doporučejeme solnou komnatu využívat k pozvolnému ochlazení organismu. Klenuté cihlové stropy ve sklepních prostorech umocňují pohodovou atmosféru odpočívárny. 

Wellness centrum je možné si pronajmout celé soukromě. V případě zájmu o rezervaci nás prosím kontaktujte na tel. +420 416 811 114 nebo emailem na info@amalkauripu.cz

Masáže

Dopřejte si zasloužený relax a vyberte si z nabídky masáží v Hotelu Amálka.

 

Aroma masáž

Aroma masáž, jinak nezkráceně také nazývaná aromaterapeutická masáž, je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělo i psychiku, celkově uklidňuje. U aroma masáže se kombinují účinky dotyku se silou čichových vjemů. 

Sportovně relaxační masáž

Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. 

Havajská masáž

Havajská masáž je považována za perlu mezi masážemi. Techniky této masáže pochází z Havajských ostrovů. Používají se velmi plynulé, měkké i hloubkové hmaty, využívají se nejen prsty a dlaně, ale především celá předloktí. Havajská masáž přináší opravdovou relaxaci a nerušený zážitek z exotické masáže

Rezervujte si masáže dle vlastního výběru minimálně 1 den předem.

Cena masáže je za osobu. 
Aroma masáž - 30 minut (záda + šíje)  400 Kč 
Aroma masáž - 60 minut (celé tělo) 700 Kč 
Sportovně relaxační masáž - 30 minut (záda + šíje) 350 Kč 
Sportovně relaxační masáž - 60 minut (celé tělo)  650 Kč
Havajská masáž - 60 minut (celé tělo) 

850 Kč